Ismered a gyógynövényes víz pozitív hatásait a bőrápolásban? Tudod egyáltalán, hogy mi az a gyógyvíz? Talán van, akinek már vannak kedvenc párlatai, pl. virágvíz? Ha igen, nyugodtan oszd meg velünk a hozzászólásokban, de előtte olvass csak tovább, hogy megismerd a gyógyvizek használatának minden előnyét. Továbbá azt is elárulom, hogyan vezethetitek be őket a mindennapi testápolási rutinotokba 🙂 Jó szórakozást!
A gyógyvizek, közismert nevükön gyógynövénypárlatok vagy virágvizek, manapság egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Bár számos szépségápolási termékben megtalálod őket, önmagában is használhatod, különálló szépségápolási termékként is kezelheted őket.
Gyakorlatilag a gyógynövénypárlat (gyógynövény/virágvíz) csak az illóolajok kivonása során nyert melléktermék.
Mit kell tudni a gyógynövénypárlatról?
Úgy tűnhet, hogy mivel ez egy melléktermék, akkor valószínűleg értéktelen. Viszont semmi sem állhat távolabb az igazságtól!
A gyógynövénypárlat számos értékes tápanyagot tartalmaz, beleértve az illóolajok nyomokban jelenlévő mennyiségét is. Annak köszönhetően, hogy ezek mennyisége valóban kevés, a gyógynövénypárlat – az illóolajjal ellentétben – közvetlenül a bőrre is felvihető anélkül, hogy előbb vízzel hígítanánk és nem kell aggódnunk az esetleges irritációk miatt. Ami fontos, hogy a gyógynövénypárlat pH-ja az emberi bőrhöz hasonlóan savas. Ezenkívül finom aromával rendelkezik. Mint látható, ez a termék teljesen természetes és mentes a szintetikus adalékanyagoktól.
- gyógynövénypárlat arcápoló helyett
Mivel a gyógynövénypárlat semleges pH-jú, ráadásul tápláló hatású, nem értem, miért ne használhatnánk az arcápoló alternatívájaként. A gyógynövényes víz csillapítani tudja az irritációkat, táplálja a bőrt és megakadályozza a vízveszteséget. - gyógynövénypárlat, mint fejbőr kondicionáló
A természetes gyógynövénypárlat hihetetlenül gazdag tápanyagokban, antibakteriális anyagokban és a faggyúmirigy termeléséért is felelős – mindezek teszik a gyógynövénypárlatot igazán jó alternatívává a hagyományos fejbőr kondicionálók helyett. A fejbőrbe masszírozva a gyógynövénypárlat megakadályozhatja a zsírosodást és könnyen enyhülést hoz a bőrnek. Mi több, még a hajhullást és a korpásodást is megelőzheti. - gyógynövénypárlat, mint arc/hajpermet
Az állaga egyszerűen tökéletes, könnyű és egy friss érzést kölcsönöz, ezért a gyógynövénypárlatot arc vagy hajpermetként is használhatod. Mindössze egy porlasztóval ellátott flakonra van szükséged. - gyógynövénypárlat házi szépségápolási termékek alapjaként
Még mindig a leggyakrabban a gyógynövénypárlatot használják házi szépségápolási termékek alapjaként. A gyógynövénypárlat például helyettesítheti a hagyományos vizet, amelyet agyagok, olajok, algák, méz és gyógynövények feloldásához használunk. Mivel víz helyett gyógynövénypárlatot használunk, a kézzel készített kozmetikum gazdagabb lesz tápanyagokban, így a bőrre gyakorolt hatása is erősebb lesz.
A növényi párlatok használatának előnyei. Melyiket válasszuk?
Gondolom, nem fogsz meglepődni, ha azt mondom, hogy a hatás, amit egy adott gyógynövénypárlat képes kiváltani, szigorúan összefügg a növénnyel, melyből kivonják. Ezért a bőr és a haj igényeit kell szem elött tartanod, amikor kiválasztod a gyógynövénypárlatot.
Íme a haj és bőrápolásban használt legnépszerűbb gyógynövénypárlatok:
- Boszorkány mogyoró víz – zsíros, érzékeny, allergiás, couperosás bőrre alkalmas. Emellett napégés ellen is használható. Ezenkívül tisztítja a bőrt, összehúzza a bőr pórusait, gyulladáscsökkentő hatásai vanak és véd az irritáló anyagoktól is. Végül a boszorkány mogyoró víz segít az irritált fejbőr ápolásában és a korpásodás ellen is.
- Rózsavíz – egyszerűen imádom ezt a gyógynövénypárlatot, mert csodálatos illatú. Fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatása van. A rózsavíz erősíti az ereket és enyhíti az irritációt. Világszerte elismert fiatalító víz, amely visszaadja a bőr rugalmasságát és simaságát. Kettős hatással bír: egy lépésben ellensúlyozza az öregedési folyamatokat és csökkenti a ráncokat.
- Mentavíz – ez a legjobb választás azok számára, akik szeretik a menta aromáját. Ajánlott pattanásos bőrre és hajhullás ellen, mert az egyik leghatásosabb természetes tisztító és fertőtlenítő szer. Emellett a mentavíz javítja a vérkeringést és erősíti a hajhagymákat.
- Levendulavíz – az illata levendulamezőre emlékeztet. Ezt a gyógynövénypárlatot az irritációk csillapítására és a gyulladáscsökkentésre használják. Ezenkívül nagyon jó napégésre és elbánik a baktériumokkal is. Végül hidratál és visszaszorítja a szabad gyököket, amelyek felelősek a bőr állapotának romlásáért.