Van otthon arcradírod? Biztos vagyok benne, hogy a többség 80%-a igenlő választ adna. Rendszeresen alkalmazod? Most biztosan bólogattok. Tudjátok egyáltalán, mi a célja a hámlasztásnak? Nem? Azért baj, mert a hámlasztás az egyik legfontosabb bőrápolási kezelés, amely biztosítja a szép bőrt! Éppen ezért ma elárulom nektek, hogy milyen előnyei vannak annak, ha rendszeresen hámlasztod az arcbőrödet. Olvass tovább és ha úgy érzed nyugodtan hagyhatsz egy véleményt a komment szekcióban!
Arc- és testradírok: Mik ezek?
Sokféle elnevezést visel, de a “peeling” a legnépszerűbb, amely az elhalt hámsejtek eltávolításának folyamatát jelenti. Alapvetően ezt a kezelést hámlasztásként vagy bőrhámlasztó kezelésként is megtalálod. Ezek a nevek asszociációkat kelthetnek bizonyos intenzív és invazív szépségápolási kezelésekkel kapcsolatban, amelyek elvégzéséhez tapasztalt kozmetikusra van szükség. Mint kiderült, a bőr megszabadítása az elhalt hámsejtektől banális és könnyen elvégezhető. Senkinek sem okozhat gondot a felületes hámlasztás otthoni elvégzése.
Hogyan működik?
A hámlasztó szerek vagy radírok – ahogy a neve is mondja – eltávolítják az elhalt hámsejteket a bőr felszínén összegyűlt egyéb szennyeződésekkel együtt. Ugyanakkor ez az eljárás új, sima és szép bőrt hagy maga után. Azzal, hogy kívülről hat a bőrre (függetlenül attól, hogy mechanikus vagy enzimatikus hámlasztókat használsz), segíted, hogy a bőr elvégezze az összes szükséges önmegújító folyamatot és javítod a regenerációt, amely a 28 napos bőrciklus során zajlik. Emellett az ilyen kezelés javítja a bőr vérellátását is. Annak köszönhetően, hogy használjuk az arcradírt, eltávolítjuk a szennyeződéseket, az elhalt sejteket, felszabadítjuk a bőr pórusait és megelőzzük a komedók (mitesszerek) kialakulását. Nincs jobb bőrregeneráló kezelés, mint egy jó arcradír!
Hány éves korban érdemes elkezdeni a bőr hámlasztását?
Nincs meghatározva. Valójában minél hamarabb kezded el, annál fissebb és egészségesebb lesz a bőröd és annál lassabban öregszik majd. Ezért kortól függetlenül használhatsz hámlasztó bőrradírokat. Ami azonban fontos, hogy a termékek minőségi összetevőkből legyenek és meg kell felelniük a bőr igényeinek.
Mikor NEM SZABAD hámlasztani a bőrt?
Bár az életkor nem ellenjavallt, hogy bőrödet hámlasztó kezelésnek tedd ki, vannak olyan bőr állapotok, amelyek nem érintkezhetnek hámlasztó kozmetikumokkal, mint páldául:
- akne rosacea
- ajakherpesz
- bőrgyulladások
- vírusos, gombás és bakteriális fertőzések
- bőrfoltok és kinövések
- allergia a bőrradír egyes összetevőire
- couperose bőr (enzimatikus hámlasztás ajánlott)
Milyen előnyei vannak a bőrradírok használatának?
- Eltávolítja az elhalt és teljesen felesleges bőrsejteket.
- Javítja és ösztönzi a bőrt az önmegújító folyamatok gyorsabb elvégzésére.
- Előkészíti a bőrt más tápláló anyagok felszívódására.
- Kiegyenlíti a bőr tónusát.
- Javítja a bőr vérellátását.
- Puhítja és kisimítja a bőrt.
- Segíti megakadájozni a narancsbőrt.
- Megakadályozza a benőtt szőrszálakat.
- Csökkenti a bőr érdességét.
- Fényessé és élettelivé teszi a bőrt.
- Előkészíti a bőrt a napozásra.
- Tartalmazza azokat a tápanyagokat, amelyekre a bőrnek szüksége van.
Milyen gyakran kell hámlasztani?
Nem túl gyakran – a bőrödnek nincs szüksége túlzott védelemre. Ha azonban lábhámlasztásról van szó, akkor gyakrabban is elvégezheted, mert a lábadon található bőr elég gyorsan képes regenerálódni. Néha előfordul, hogy még a hetente elvégzett két hámlasztó kezelés sem elég a bőr hatékony simításához. Tulajdonképpen a hámlasztó zoknik használatát ajánlom, amelyek egy meglehetősen speciális hámlasztási mód, amely a savaknak köszönheti hatékonyságát. Véleményem szerint a fóliás hámlasztó zokni a legjobb a lábbőr hámlasztásához, ami jelenleg a piacon kapható.
Ha testradírozásról van szó, hetente egyszer ajánlatos, kivéve, ha cellulitiszben szenvedsz akkor gyakrabban is kezelheted a narancsbőr által érintett részeket.
Arcradír? Havonta kétszer ajánlott. Pattanásokra hajlamos bőr esetén akár heti rendszerességgel is alkalmazhatsz bőrradírokat. Ez segít a bőrödnek felszabadítani a pórusokat és eltávolítani a felgyülemlett faggyút.
Természetesen használhatod a boltban kapható hagyományos kozmetikumokat, vagy készíthetsz magadnak bőrhámlasztót. Sok lány az otthoni kávés testradírt tartja a legjobbnak (ez is visszaszorítja a narancsbőrt). Egyéb összetevők, amelyeket használhatsz a D.I.Y. test- és arcradír elkészítéséhez, a következők:
- természetes szépségápolási olajok
- zabpehely
- cukor
- méz
- só (különböző méretű szemcsék – attól függ, hogy milyen testrészre szeretnéd használni a hámlasztót)
Szereted hámlasztani a bőröd? Vannak kedvenc termékeid? Ne habozz és fejtsd ki a véleményed a komment szekcióban!