Számomra – és valószínűleg sokak számára közületek is – a parfümök a stílusod kiegészítői. Mit tegyünk, hogy a minket körülölelő illat hosszabb ideig megmaradjon és intenzívebb legyen? Íme az én módszerem a parfümök élettartamának meghosszabbítására. Valójában többféleképpen is el lehet érni ezt 🙂
Egyesek úgy vélik, hogy a hosszan tartó parfümök titka azon múlik, hogy jó minőségű illatokat választunk, azaz a drága illatokat, amelyeket olyan ismert márkák dobtak piacra, mint Chanel, Armani, Dior. Véleményem szerint ez halandzsa, mert nem kell drága parfümöket beszerezned ahhoz, hogy hosszabb ideig élvezhesd az intenzív illatot. Ráadásul még a legdrágább esszenciák sem tartanak sokáig, ha rosszul alkalmazzuk őket. Ezért úgy gondolom, hogy a hosszan tartó parfümök igazi titka a megfelelő alkalmazásban rejlik. Ebben a bejegyzésben elárulom, hogyan kell helyesen használni a parfümöket és bemutatok néhány parfümökkel kapcsolatos tényt, amit érdemes tudni. Természetesen a parfümök használatával kapcsolatos gyakori hibákról is mondok majd pár szót, hogy tudatosan elkerülhesd őket.
Az illatszer legjobb tárolási helye
Ha parfümökről van szó, tulajdonképpen minden számít – még az is, hogy hol tárolod a parfümöket. Minél jobban odafigyelünk a parfümök tárolásának helyére, annál több ideig megmaradnak.
Íme néhány egyszerű szabály a parfümök tárolására, amit érdemes szem előtt tartani:
- a parfümöket száraz helyen kell tárolni,
- sötét helyen kell tárolni,
- az illatszerek nem szeretik a meleget, ezért jobb, ha hűvös helyen tartjuk őket.
És itt jön az első hiba, ami nyilvánvalóan befolyásolja a parfümök élettartamát – gyakran a fürdőszobában tartjuk az illatszereket, nem igaz? Olyan helyen tartjuk, ahol meleg van és ahol magas a páratartalom. Ha ez nem a fürdőszoba, akkor a parfümöket egy öltözőasztalon tartjuk, ami napos helyen van – ismét rossz!
Miért olyan fontos, hogy a parfümöknek megfelelő helyet biztosítsunk éjjel-nappal? Be kell látnunk, hogy a nem megfelelő illatszertárolás azt eredményezi, hogy az illóolajok elveszítik tulajdonságaikat, de ez még nem minden. Az illat fokozatosan kevésbé intenzívvé válik, a színe megváltozik, szélsőséges esetben pedig azt is láthatjuk, hogy az anyagok szétválnak. Magától értetődik, hogy mindezek a tényezők negatívan befolyásolják a parfümök minőségét, aminek következtében az illat gyorsabban elillan.
A parfümök helyes alkalmazása
“Mikor? Hogyan? Milyen testrészeken?” – ez a három alapvető kérdés, amelyet gyakran feltesznek mindazok, akik először vesznek a kezükbe parfümöt és azon tűnődnek, hogyan kell alkalmazni, hogy a lehető legtöbbet élvezhessék.
Kétségtelenül jó, ha egy kicsit többet tudunk erről, mert a parfümök felvitelének módja közvetlen hatással van a tartósságukra. Néhány egyszerű szabály szem előtt tartása nem is olyan nehéz, ezért jó, ha kívülről megtanulod és tudatosan követed őket. Ennek köszönhetően élvezni fogod a hosszan tartó illatot.
1. Mi a legjobb időpont a parfümök alkalmazására?
A legjobb, ha közvetlenül a meleg fürdő vagy zuhany után, amikor törölközőszárazra törölted a testedet és felöltöztél. Ilyenkor a bőr még nedves, így az illatmolekulák könnyebben mélyebbre hatolnak.
2. Milyen testrészekre érdemes parfümöt felvinni?
Az illatanyag tovább megmarad a nedves területeken, ezért a száraz bőr parfümökkel való permetezésének nincs sok értelme. Ahol helyette érdemes alkalmazni a parfümöket, az a nyak, a könyök belső része, a fülek mögött és a dekoltázs.
3. Hogyan használjuk a parfümöket?
A szakértők szerint a levegőbe juttatott parfümök vékony ködében kell sétálni. Emellett az illatanyagot közvetlenül a bőrre is felviheted, de a fiolát tartsd közel a testedhez és ne dörzsöld utána a befújt területet.
A bőr felkészítése a parfümökre
Nem győzöm hangsúlyozni, mennyire fontos, hogy a bőrt felkészítsük a parfümök befogadására. Ez egy másik titka annak, hogy az illatanyagok hosszabb ideig megmaradjanak a bőrön, amivel sokan vagy nincsenek tisztában, vagy egyszerűen figyelmen kívül hagyják, ami azért is kár, mert a parfümök másképp viselkednek, ha száraz vagy hidratált bőrre alkalmazzuk őket.
Mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy a zsír tökéletes illathordozó. Ha a bőr száraz, vízhiányos és hiányzik belőle a lipidréteg, a parfümök elég gyorsan elpárolognak. Biztos lehetsz benne, hogy tovább érzed az illatot, ha mélyen hidratált és ápolt bőrre viszed fel az illatot, vagy ha a parfümök felvitele előtt bekened a bőrt. Íme három módszer, amely segít abban, hogy az parfümök tovább tartsanak.
- 1.MEGOLDÁS Közvetlenül a parfümök felvitele előtt használj krémet vagy testbalzsamot – természetesen teljesen illatmentesnek kell lennie, hogy az aromák ne keveredjenek.
- 2. MEGOLDÁS Dörzsölj be egy pici argán-, jojoba-, mandulaolajat, és kezeld úgy, mint a parfümök fixáló alapját.
- 3.MEGOLDÁS Használd a vazelint illathordozóként, dörzsöld be vele a kiválasztott testrészt, majd kövesd a parfümökkel.
Összefoglaló
Véleményem szerint a parfümök helyes használata egyáltalán nem olyan nehéz, feltéve, hogy szem előtt tartasz néhány lényeges kérdést – mint például a parfümök használatának legjobb időpontja vagy az, hogy milyen testrészekre fújod a parfümöt. Ha egyszer rájövünk, hogyan kell helyesen alkalmazni a parfümöket, akkor végre szabadon kisérletezhetsz az illatokkal, mert végre tudni fogod, hogyan érheted el 100%-osan! Tulajdonképpen ez a tökéletes alkalom arra, hogy eljátsszunk az úgynevezett parfüm rétegezéssel vagy illatok rétegezésével, amely egy olyan technika, amely a különböző esszenciák használatán múlik, hogy személyre szabott illatokat hozzunk létre.