Sziasztok!
Tökéletesen formázott és divatosan festett körmök. Minden nő ilyen körmökről álmodik, igaz? Sajnos néhányunknak törékeny körmökkel, a körömlemezek elszíneződésével vagy töredezésével kell megküzdenie. Ha te is tapasztalsz ilyen problémákat, olvasd el a mai bejegyzésemet. Tökéletes módszereket fogsz találni a sérült körmeid gyógyítására.
Természetesen szép és egészséges körmök
Tudtad, hogy manapság egyre kevesebb embernek van egészséges, erős és szép természetes körme? Számos tényező van, amely negatív hatással van a körömlemezre. Ezek közé tartozik: a környezetszennyezés, a stressz, a helytelen táplálkozás vagy a vegyi háztartási eszközök. Mind az otthoni, mind a professzionális módszerek hasonló hatást fejtenek ki, de teljesen más időben. Ha úgy döntesz, hogy akril vagy zselés műkörömhosszabbítással vagy selyempakolással erősíted gyenge körmeidet, azonnali eredményt fogsz látni. Ha viszont a természetes megjelenést kedveled, akkor türelmesnek kell lenned.
Hogyan kezdjük?
Először is rendkívül fontos, hogy meghatározzuk körmeink állapotát, mivel a regenerálás módszere ettől függ. A körömlemezeknek négy alaptípusa van: normál és erős, száraz és törékeny, vékony és puha, sérült. Ezek a típusok aztán altípusokra oszlanak, az adott egészségügyi probléma súlyosságától függően.
Hogyan ápold a körmeidet természetes módon?
1. Normális és erős körmök
Általában elég rugalmasak ahhoz, hogy ellenálljanak mindenféle kémiai és mechanikai károsodásnak. Sima felületűek és meglehetősen rózsaszínűek, ami a megfelelő vérellátást biztosítja. Ha ilyen típusú, akkor szerencsés vagy, de ez nem jelenti azt, hogy nem kellene vigyáznod a körmeidre. Épp ellenkezőleg, a védelemre kell összpontosítanod, hogy az állapotuk ne romoljon.
2. Száraz és törékeny körmök
A száraz körmök a legkisebb sérülés hatására is hajlamosak letörni. A körömlemezből hiányzik a fényesség és a szélek gyakran felszakadnak. Ennek következtében a körmök vékonyabbá és általában gyengébbé válnak. Ilyenkor a lányok általában megpróbálják körömlakkal elfedni, ami aztán gyakran lehámlik. Az egyetlen helyes megoldás a hidratáló és regeneráló termékek használata.
3. Vékony és puha körmök
Ez a körömtípus nagyon puha és rugalmas, könnyen hajlik és nem fejt ki ellenállást. A körömlemezek gyorsan letörnek és a körömlakk lehámlik. A vékony és puha körmöknek nincs hosszú szabad széle. Itt az olajos termékek nem ajánlottak, helyette használj keményítő és erősítő tulajdonságú termékeket.
4. Sérült körmök
Először is meg kell állapítanod, hogy mi rontotta a körmeid állapotát, majd ezt egyszerűen el kell kerülnöd. Általában a megkeményedett keratinlemez sérült. Ezt leggyakrabban a régi körömlakk nem megfelelő eltávolítása okozza. A körmök vékonyak, fakók, gyengék és töredezettek lesznek. Ahhoz, hogy segíts a körmökön, kezd az erősítéssel, majd a hidratálással.
Hogyan ápolják a manikűrösök a körmöket?
Amikor a manikűrösök megállapítják, hogy mi befolyásolta a körmök állapotának romlását, az ügyféllel közösen felállítanak egy regenerálási tervet. A kezelés során a körömlemezt a lehető legrövidebb idő alatt megerősítik és regeneráló, formázó, hidratáló termékeket használnak. A végén körömlakk formájában kondicionálót kell használni, amely ráadásul szép vizuális hatást biztosít.
Voltak már ilyen problémáid a körmeiddel? Mondd el, hogyan sikerült regenerálnod őket!